Въздушният трафик на летище Гьотеборг-Ландветер, второто по натовареност в Швеция, беше временно спрян в четвъртък вечерта след като в района бяха забелязани един или повече дронове, съобщи Шведската агенция за гражданска авиация (LFV), цитирана от "Ройтерс".
"Дрон или няколко дрона са били наблюдавани на територията на летище Ландветер малко преди 18:00 часа местно време. Полетите са временно преустановени, но засега не мога да кажа за колко време," заяви говорител на LFV, цитиран от "Ройтерс".
Случаят е пореден от серия подобни инциденти в Европа през последните месеци, при които неидентифицирани дронове доведоха до спиране на полети на летища в няколко страни.
Някои официални лица предполагат, че това може да е част от "хибридни операции", целящи да дестабилизират транспортната инфраструктура, като Русия често е сочена като възможен извършител. Москва категорично отрича всякаква връзка с подобни инциденти.
USD
CHF
EUR
GBP
Forrest Gump
на 06.11.2025 в 20:53:04 #1Разбира се, Путин стои зад това. Даже управлява някои от дроновете