Санкциите, наложени от западните страни на Русия в отговор на нахлуването й в Украйна, започват да оказват "реално въздействие". Това заяви говорителят на френското правителство Габриел Атал, цитиран от "Ройтерс".
Надяваме се, че тези санкции ще принудят (руския президент) Владимир Путин да промени плановете си, посочи той.
По-рано тази седмица страните членки на Европейския съюз се споразумяха за четвърти пакет от санкции срещу Русия след нейното нахлуване в Украйна.
Във връзка с наложените от Запада санкции на Русия преди дни Путин предупреди, че инфлацията и безработицата в Русия ще се повишат и ще са необходими структурни промени в икономиката. Той заяви, че конфликтът в Украйна е бил само претекст за санкциите срещу страната му.
"Икономиката със сигурност се адаптира към новата ситуация. Ще продължим заместването на вноса във всички области и в крайна сметка всичко това ще доведе до повишаване на нашата независимост, автономия и суверенитет", подчерта руският президент в друго свое изказване.
По данни на глобалната база данни за мониторинг на санкциите Castellum.ai Русия вече е най-санкционираната страна в света заради войната с Украйна.
По-рано обаче върховният представител на ЕС за външната политика Жозеп Борел заяви, че Европейският съюз е достигнал границата на своите възможности по отношение на финансовите санкции срещу Русия.
idlecynic
на 21.03.2022 в 10:40:41 #2Вярно, че санкциите работят безотказно- дизела три лева, бой за олио, смазваща инфлация, а скоро и газ няма да има та ще се топлим със стари гуменки. Браво, продължаваме със санкциите! А, момент, оказа се, че не съм в Русия, я в ЕС, сори... какъв беше въпроса?
pallini
на 18.03.2022 в 13:51:08 #1По отношение на Франция най-силното влияние от санкциите е забраняването на френската любов в Русия. По времето на социализма имаше подобен случай. Тогава имаше ембарго за високите технологии кум Соцлагера. Резултата обаче беше липса на месо. Та тогава имаше виц, че в Полша е излязъл закон за налагането на френската люб;в задължително в семействата на Полша та да не забравяли вкуса на месото. А най-първия ефект от санкциите е, че свърши Абдул (уреята) която се ползва от дизеловите мотори произведени след 2015 г.Без тая урея те не могат да се движат. Уреята е продукт на азотните торове, чиято основна суровина е ….Съветската газ. Ако в БГ и Румъния се стигне до тоя проблем, то БГ/Руминските автора Кери ще изключат датчиците управляващи впръскваното на урея са неутрализиране на отпадъчните газове на дизела, но тези методи не са въобще приети на Запад. В Скандинавия уреата свърши за един ден. Как ще се движат камионите след половин година, очаквам акъл от любезните форумисти. Другия ефект е цената на олиото. Тя е вече 7 евро на литър. Спекулата е страшно нещо и мога да ви кажа, понеже съм съвременник на опашките при соца и на високия стандарт на Скандинавия от 40 години, че тука става като в БГ през началото на 80-те. Кой ще пострада и кой ще почувства санкциите попитайте всезнайковците от Дойче Веле, Свободна Европа и правителството на БГ.