Започна срещата на външните министри от Г-7 в Лондон. Представителите на водещите световни икономики се виждат за първи път "лице в лице" след повече от 2 години заради пандемията, която обхвана света миналата година.
Основна цел на форума е да бъдат намерени нови начини за защита на международния ред от външни заплахи.
Сред темите, които ще бъдат обсъдени, са кризата в Мианмар, пандемията в Индия, глобалната битка срещу коронавируса, отношенията с Русия, Китай и Иран, климатичните промени, предаде BBC.
Великобритания, председател на Г-7 тази година, иска групата на седемте най-богати държави да осигури "механизъм за бърз отпор" срещу руската дезинформация. Заявката даде преди ден британският външен министър Доминик Рааб. На среща с американски държавен секретар Антъни Бринкън се достигна до извод, че има обединяване на държавите с еднакво мислене и ценностна система за по-тясно сътрудничество срещу заплахите, които идват от страна на Русия, но и Китай.
Г-7 се състои от Великобритания, Канада, Франция, Германия, Италия, Япония и САЩ. В рамките на усилията на Лондон да задълбочи връзките с индийско-тихоокеанския район на срещата са поканени и също външните министри на Австралия, Индия, Южна Корея и Южна Африка.
Като гости на срещата са поканени и върховният представител по външната политика на ЕС Жозеп Борел и генералният секретар на АСЕАН - Асоциацията на държавите от югоизточна Азия.
В интервю за агенция "Ройтерс" преди срещата Рааб заяви, че трябва да се даде решително противодействие на руските лъжи и пропаганди. "Проруските тролове публикуват коментари за Украйна и други региони с цел да повлияят на общественото мнение. Техните тези се възпроизвеждат и чрез руските медии. "Това е добър пример за тази борба на изтощение, която ние водим. Ние ще обединим големите държави, за да защитим свободните общества, добави Рааб.
Очаква се на срещата той да представи изследване на мрежите на руските тролове. Наблюдението е направено от "Форин офис" и откроява, че основна цел на руската пропаганда машина стана западната преса.
С анализ на руската пропаганда и дезинформация от няколко години се занимава и Европейския съюз и НАТО, като в Алианса влизат шест от страните-членки на Г-7.
58eng
на 05.05.2021 в 02:37:38 #5Руски тролчетаосъждат вина високо равнще,гордейте се,де
Avatarx
на 04.05.2021 в 23:59:08 #4Тролчетата русофилски в един глас: "Аз не съм трол, даже не ми платиха миналата седмица заработените рубли!"
chafeto
на 04.05.2021 в 22:55:06 #3friend Оценявам общата ти култура относно ектопаразитите. Но като трол определено не би заработил нищо. Всеки, който плаща на тролове (без значение дали става дума за руснаци, китайци, американци и т.н.) очаква все пак някакво смислено съдържание. И понеже споменах и американци, няма ли сега да започнеш да ни убеждаваш, че тази практика е типична само за "диктатурите" и е напълно непозната в "свободния демократичен" свят?
friend
на 04.05.2021 в 21:49:44 #2Годоро, Един кърлеж може да те зарази от лаймска болест и да ти нанесе огромни щети. Паразитът си е паразит. Неговата работа е да смуче кръв, и едновременно с това носи болести и зарази.
friend
на 04.05.2021 в 21:46:29 #1Годоро Не го приемай лично. Научи китайски и ще имаш работа отново..... Пак ще има тролове. Даже китайците плаща повече.