Хиляди тютюнопроизводители протестираха пред европейските институции в Брюксел, съобщи БНР.
Демонстрацията им беше в знак на протест срещу отказа на комисаря по земеделието и развитието на селските райони Мариан Фишер-Бойл да бъде удължен срокът за плащане на субсидиите за производителите на тютюн след 2010 г.
Сред протестиращите бяха и 45 български тютюнопроизводители от Хасково, Свиленград и Кърджали.
Пред сградата на Европейския съвет протестиращите подпалиха купчина тютюневи листа и пуснаха сирени. До сблъсъци с полицията обаче не се стигна.
Според тютюнопроизводителите премахването на субсидиите ще застраши препитанието им, а липсват алтернативи и социална подкрепа за тях.
Man_o_war
на 19.11.2008 в 17:39:59 #2Казал им е някой че няма алтернатива. На турски... Партиите да си размърдат малко задниците и да им я предложат. Толкова евро програми има... Ако искат да вземат поне част от гласовете на ДПС - да свършат малко работа на ползу роду! Иначе изглежда, че се разграничават партиите на етнически принцип. Ясно е че ДПС поддържа нарочно статуквото - хората да не знаят български и да разбират само каквото Доган им каже. Само дето това не е добре за самите хора... а и за държавата. Прост народ - слаба държава!
boris
на 19.11.2008 в 17:08:57 #1никакви субсидий за производство на отрова! това е безумно!