От Министерството на младежта и спорта разпространиха официално информацията за възлагане на концесия за строителство на стадион "Георги Аспарухов" в София.
Ето какво пише в съобщението:
"В изпълнение на одобрения на заседанието на Министерския съвет, проведено на 17 февруари 2021 г., Актуализиран план за действие за държавните концесии за периода 2021-2027 година, министърът на младежта и спорта ще предприеме действия за възлагане на концесия за строителство на "Спортен комплекс за професионален и масов спорт "Георги Аспарухов", град София, община Столична, област София.
Изпълнението на проекта за концесия ще допринесе за постигане на Специфична цел 1.4. от Националната стратегия за развитие на концесиите (2018-2027 г.) - "Осигуряване на достъпност и качество на услугите, свързани със системни занимания с физически упражнения и спорт от всички възрасти", без да се изразходват средства от държавния бюджет.
Незадоволителното състояние на спортната база към този момент е последица от множеството промени в нормативните актове, извършвани след 1990 г., а липсата на яснота и сигурност демотивира ползвателите на съоръженията да влагат значителни финансови средства за поддържане и реновиране на базата.
С предоставянето на концесия за строителство на "Спортен комплекс за професионален и масов спорт "Георги Аспарухов", ще се постигне цялостна модернизация на комплекса и икономическа ефективност при управлението му, като както строителния, така и оперативния риск ще се поемат от концесионера.
Очакваният резултат е да се довърши трибуната на Сектор "А", вкл. като се изгради козирка, да се построят три нови трибуни с козирки, всички трибуни да се оборудват, да се ремонтира и разшири съществуващият паркинг и да се изгради нов паркинг. Дългосрочният резултат от възлагането на концесията е спортният комплекс да се поддържа в експлоатационна годност с качество, отговарящо на най-новите национални и международни стандарти, което ще създаде предпоставки и за високо качество на предоставяните услуги.
Конкретният срок на концесията и годишното концесионно възнаграждение, което концесионерът ще дължи на концедента, ще бъдат определени след изработване на обосновката на концесията, с която ще се мотивира откриването на процедурата за определяне на концесионер.
Определянето на концесионер ще се извърши при спазване на принципите, определени в Закона за концесиите, включително тези за публичност и прозрачност."
USD
CHF
GBP
svirk-krastav
на 18.02.2021 в 11:57:16 #84Задължения от 40 милиона
Плащай Гриша
krasimir-ivanov-OGroEhM5
на 18.02.2021 в 11:53:32 #83svirk-krastav
на 18.02.2021 в 11:47:10 #82''Спортният арбитражен съд в Лозана отсъди, че ПФК ЦСКА АД има задължения от 40 милиона. Според спортния журналист Петър Бакърджиев това е причината Гриша Ганчев да напусне ЦСКА въпреки, че от продажба на играчи футболния клуб е получил около 10 милиона лева тази година''.
krasimir-ivanov-OGroEhM5
на 18.02.2021 в 11:44:26 #81Педи 15ката пак с нов ник
german
на 18.02.2021 в 11:43:20 #80пиргосе, веднага възниква 2-ри въпрос, щом е на МВР, софиянски в качеството си на какъв го отдаде за безвъзмездно ползване
той никога не е бил министър на ВР
krasimir-ivanov-OGroEhM5
на 18.02.2021 в 11:41:46 #79Пепи даде ли решението на съда
той и Гришата беше престъпник без присъда
svirk-krastav
на 18.02.2021 в 11:37:51 #78https://www.youtube.com/watch?v=bGzmquAsVw8&t=20s
svirk-krastav
на 18.02.2021 в 11:36:54 #77''Спортният арбитражен съд в Лозана отсъди, че ПФК ЦСКА АД има задължения от 40 милиона. Според спортния журналист Петър Бакърджиев това е причината Гриша Ганчев да напусне ЦСКА въпреки, че от продажба на играчи футболния клуб е получил около 10 милиона лева тази година''.
german
на 18.02.2021 в 11:36:01 #76...друг е въпросът, че стадионът НЕ е на баланса на ММС
и как кралЮф дава нещо дето не е негово
german
на 18.02.2021 в 11:34:09 #75130. пиргосе, ето къде четем новината на годината: "Официално: ММС даде "Герена" на концесия"
DrINKO
на 18.02.2021 в 11:33:42 #74ПирГъз, ами на КОн мислиш ще го дадът бе имбецил? На някой да налее 50-60 милиона лева и да ви иска по 2-3 милиона годишно да го ползвате? Че вие някога за нещо плащали ли сте си? Айде бежжжж обратно на чепа на Баце....
DrINKO
на 18.02.2021 в 11:31:47 #73Герман, те 5-6 години не построиха една козирка, искат от тях да построят стадион? Ами задълженията за построеният сектор? Поредната гербаджийска хватка малко преди изборите. А и така си гарантират вота на прости телета като пирГъз......
krasimir-ivanov-OGroEhM5
на 18.02.2021 в 11:29:51 #72DrINKO
на 18.02.2021 в 11:28:38 #71ПирГъзе, тъ ибЪ в празнословеца! Ти си тотална загуба на време за останалите и за себе си. Слагай въжето да спреш да мъчиш всички ни! Задължително на кабела опънат от А1.....
german
на 18.02.2021 в 11:28:28 #70някъде четох за условията по отдаване на концесия, че левски се задължава да построи НОВ стадион в срок от 10/десет/ години
понеже малко разбирам тези работи, да им кажа че ако строят стадион десет години, когато най сетне го построят, ще трябва да почват да строят наново
h0ndapr3ludeturbo
на 18.02.2021 в 11:20:54 #69Припски лаладжии!
h0ndapr3ludeturbo
на 18.02.2021 в 11:16:26 #68На кой е даден стадиона???. Кажете! ...Конкретният срок на концесията и годишното концесионно възнаграждение, което концесионерът ще дължи на концедента, ще бъдат определени след изработване на обосновката на концесията, с която ще се мотивира откриването на процедурата за определяне на концесионер"....
krasimir-ivanov-OGroEhM5
на 18.02.2021 в 11:14:26 #67Дадада
кажи чесно
развел ли си се
защото брат ти ще изгони на учицата
hufu
на 18.02.2021 в 11:14:24 #66Вчера агентът на Алито пред италианските медии е обявил, че играча му е със задължителна клауза за купуване от Ростов след края на сезона. Тоест Ачката - златното перо е имал почти достоверна информация. Разликата, е че ЦСКА получава сега милион, а останалите лятото. За справка, любимецът на пиргоса , голямата звезда на Левски, исландския национал, напусна левски за нула левас
Аче, може ли една статия какво се случва с мис ловеч, че не следя профила на кифлите.
Запалила ли е за Русия, не вярвам, че Алито лесно ще се оттърве от нея.
Тези 850 хиляди евра на година , някой трябва да му помага да ги харчи
DrINKO
на 18.02.2021 в 11:12:36 #65А бе въртеГъз, вие у Мичурин бТв хващате ли? Завърти антената към БурГаз ако трябва! Е там обясниха за молбите на НСПП, какво е обещал Баце, и на кого дават стадиона! НСПП моли Баце да му даде пари за козирка, Баце му дава стадиона срещу обещанието да построи стадион??? Как ще го построи бе, че той за козирка няма пари..... Баси смешният държавен отбор! И това пак става набързо преди изборите, че не се знае на 4-ти Април кво ще е. Баце си осигурява гласове от прости говеда като пирГъз.... П.П. Ако фирми със стари задължения не могат да кандидатстват за помощ 60/40 или друга програма, как държавата решава да даде стадион на НАЙ-ГОЛЕМИТ ДЛЪЖНИК КЪМ НАП от футболните отбори?!??!!