Промени в Наказателния кодекс подготвя левицата. Те касаят протоколите от изборните секции.

Подправката на официални документи като протоколите на изборните комисии да се счита за изрично престъпление и да се наказва с лишаване от свобода до 8 години.

На брифинг в НС Чавдар Георгиев от БСП изтъкна, че това са мерки срещу порочната изборна практика. Конкретният повод са изминалите избори, призна той. Това са едни опорочени избори с нелегитимен резултат, категоричен е социалистът. Целта на промените е да се противодейства на всичко, което е видяло обществото в изборната нощ.
90% от протоколите са с изменено съдържание, недоволен е Чавдар Георгиев.

В Изборния кодекс е забранено да се изменят изборните протоколи след приключване на изборния ден. Явно тези разпоредби не били достатъчни, затова от БСП внасят тези промени в Наказателния кодекс.

Лъжите на прехода рано или късно трябва да свършват, смята още червеният депутат. Една от лъжите била, че живеем в демократично общество според него. Очевидно това не е така, изтъкна Чавдар Георгиев. Затова и БСП щяла да се бори с изкривената демокрация.