Правосъдният министър Данаил Кирилов отказа да коментира случващото се в ГЕРБ.
"Изчакайте анализа", призова той в кулоарите на парламента.
"Ще има изявление на лидера на нашата парламентарна група, няма да коментирам този въпрос", подчерта Кирилов.
Припомняме, че вчера в кулоарите на парламената председателят на ПГ на ПП ГЕРБ Даниела Дариткова обяви пред медиите оттеглянето на Цветанов от ръководството на ГЕРБ.
След това самият той написа във "фейсбук", че обмислял дълго оттеглянето си и запазил хладнокръвие по време на кампанията за евроизборите.
По този повод Валери Симеонов видя ръката на ДПС в оставката на Цветанов.
В края на март Цветан Цветанов подаде оставка, след като избухна скандалът с имотните сделки на хора от властта, купили жилища от "Артекс", на по-ниски от пазарните цени.
Той обаче остана зам.-председател на ГЕРБ, както и пое ръководството на предизборния щаб на партията за европейските избори.
След оставката на Цветанов депутатът Даниела Дариткова пое лидерския пост в парламентарната група на ГЕРБ. Малко по-късно в кулоарите на парламента тя заяви, че никога няма да бъде Цветан Цветанов в парламентарната група, но ще търси диалог и консенсус в работата си.
анкета
Как тълкувате оставката на Цветан Цветанов?
Борисов го е принудил да напусне 54.6%
Лично решение – Цветанов се разкайва 3.1%
Очакван ход, но задкулисно ще дърпа конците 23.3%
ДПС са принудили Борисов да уволни Цветанов 14.6%
Не мога да преценя 4.4%