Не съм изненадан от оставката на шефа на КПКОМПИ Пламен Георгиев. Той искаше да излезе от тази ситуация чист и свеж за следваща употреба.
Това заяви в сутрешния блок на bTV Костадин Паскалев, член на Националния съвет на БСП.
По думите му в дейността на Антикорупционната комисия е имало повече пиар, отколкото действия.
Паскалев е на мнение, че строителството на терасата на Пламен Георгиев трябва да се премахне.
По повод номинацията на Гешев за главен прокурор той заяви, че изявлението му е било притеснително.
Негово изявление беше като на човек, който е поставил присъди на определени лица, но това не е в правата на един прокурор, поясни Паскалев.
За протестите срещу номинацията на Гешев, той подчерта, че за него това е нещо естествено.
На въпрос дали той или Мая Манолова ще бъдат кандидат на БСП за кмет на София, Паскалев категорично заяви, че на 100% той няма да бъде техен кандидат.
В обществото няма достатъчно енергия за нови политика в местната власт, подчерта Костадин Паскалев.
По думите му онова, което първо трябва да се случи е Мая Манолова да каже дали ще се кандидатира за кметския пост.
За намаляването на партийните субсидии Паскалев коментира, че това е поредната публична лъжа, че хората са искали това.
Паскалев изтъкна още, че нямаме управление в държавата, а само пиар от ден за ден.
Имаме криза в държавността и некомпетентни управленци, а оттам и лоши резултати, посочи социалистът.
Той е на мнение, че управляващите правят симулация на демократичния процес.
В нашата държава Бойко Борисов дава всичко, допълни Паскалев.
Philosopher
на 01.08.2019 в 14:16:58 #1Безочлив червен боклук