Новият зам.-кмет по финанси на София ще бъде представен през следващата седмица и ще започне работа на 10 септември. Това съобщи пред журналисти столичният градоначалник Васил Терзиев, цитиран от БТА. Кметът инспектира строителството на нов корпус на 55 СУ "Петко Каравелов". Терзиев увери, че финансите на Столична общината ще бъдат в добри ръце и всичко ще продължи да се движи по план.
Той каза още, че предстои да бъде обявено сформирането на нова структура в общината, по което се работи активно. Целта е реформата да бъде приета на последното заседание на Столичния общински (СОС) съвет за септември. Запитан дали има познати лица в новия екип на администрацията Терзиев отговори: "Да, разбира се.".
Припомняме, че през юли Иван Василев обяви, че напуска поста заместник-кмет по финанси след избора на нова обслужващата банка на Столична община. На 25 август Столичният общински съвет единодушно прие на извънредно заседание решение да упълномощи кмета Терзиев да избере нова банка, която да обслужва общината. В началото на тази седмица Василев съобщи, че това е последният му ден в Столичната община като заместник-кмет.