Националният отбор на България успя да си лепне ново срамно петно. Отборът на Лотар Матеус падна с 0:1 от сборния отбор на френското островче Корсика. Единственото ни утешение е, че контролата дори не е официална, но пък повдига сериозни въпросителни преди изключително важната квалификация срещу Черна Гора.

Германският ни селекционер заложи на изпитана единайсеторка през първото полувреме, когато пред отбора се откриха и няколко добри възможности, които обаче бяха пропуснати.

След почивката в игра влязоха 11 нови играчи и това повлия на играта. Дебют за България записа и натурализираният Маркиньос.

В 72-ата минута домакините използваха груба грешка на вратаря Владо Стоянов и Кавали се разписа за историческото 1:0.

Победата със сигурност ще остане в историята на местния футбол. Сборният отбор на острова досега можеше да се похвали само с равенство срещу Габон.