Григор Димитров ще играе за 11-ти път с приятеля си Анди Мъри. Днешната среща ще покаже дали Гришо се е запътил сериозно към топ 10 в ранглистата на АТП.

Тук ще може детайлно да проследите развитието на финалната среща от откритото първенство на Китай по тенис.

Утре от 14:30 часа Григор трябва да опровергае букмейкърите

Българинът има три победи на Мъри и 4 турнирни победи

анкета

Как ще завърши битката между Гришо и Мъри?

преди 7 години в 16:46 ч.

4-6, 6-7 (2-7): За съжаление българинът не игра в тай-брека. Той загуби 5 точки при собствени подавания. Въпреки всички той се съпротивлява достойно и за малко не стигна до трети сет.

Непредизвиканите грешки решиха мача. Гришо направи 40, а Мъри 25. Дмитров спечели 15 точки на мрежата срещу само 9. Уинърите са 17-15 за българина.

В мача имаше само 3 пробива. Мъри успя 2 пъти от 7 възможности, Димитров 1 път от два случая.

преди 7 години в 16:40 ч.

4-6, 6-6 (2-4): Гришо загуби и трите точки в които сервираше.

преди 7 години в 16:35 ч.

4-6, 6-6: Мъри спечели на нула. Димитров скъса кордаж и удари една рамка след това.

преди 7 години в 16:32 ч.

4-6, 6-5: Отново гейм на нула. В последните 3 гейма резултатът е 12-1 точки за българина. Мъри вече трябва да спасява сета, а той показва нервност.

преди 7 години в 16:28 ч.

4-6, 5-5: Пробив на нула. Мачът продължава. Гришо спечели дългите разигравания и накрая нервите на Мъри не издържаха.

преди 7 години в 16:23 ч.

4-6, 4-5: Гришо се успоки и спечели на 15. Направи и една много ефектна точка за 30-15, когато удари топката между краката си. Единствената точка за Мъри бе след двойна грешка на Димитров.

Последно обновление в 16:24 ч. на 09.10

преди 7 години в 16:20 ч.

4-6, 3-5: Шансът остана само един. Мъри си вкара сервисите и сбърка само една топка.

преди 7 години в 16:15 ч.

4-6, 3-4: Лесен гейм за Гришо на 15. Останаха две възможности за пробив и оставане в мача.

преди 7 години в 16:13 ч.

4-6, 2-4: Гришо спря разиграване да търси аут и загуби. Преди това друг "челъндж" за него бе успешен, но стигна само до преиграване. Гейм на оспорванията, в който късметът бе на страната на Мъри.

преди 7 години в 16:03 ч.

4-6, 2-3: Пробив за Мъри. Две прибързани топки на края решиха гейма. Българинът изглежда изнервен.

преди 7 години в 15:59 ч.

4-6, 2-2: Димитров спечели и двете разигравания. Мъри би четири силни сервиса и си взе гейма.

преди 7 години в 15:53 ч.

4-6, 2-1: Димитров спаси две точки за пробив. Предпоследната точка я спечели със забележителна къса.

преди 7 години в 15:46 ч.

4-6, 1-1: Този път Мъри привика Димитров на мрежата и завърши ефектрно. Шотландецът спечели подаването си на 15. Очевидно това не е мач на пробивите.

преди 7 години в 15:41 ч.

4-6, 1-0: Димитров загуби първата точка. Последваха четири силни сервиса и геймът бе спечелен.

преди 7 години в 15:38 ч.

4-6: Сервисите на Мъри не дадоха шанс на българина. Двете двойни грешки в първия сет се оказаха фатални за сета.

Григор има 21 непредизвикани грешки срещу 9. Мъри е вкарал само 30% от първите си сервиси, Григор 66%. Гришо има 6 точки на мрежата срещу само 2 на Анди.

Геймът продължи 51 минути.

Последно обновление в 15:42 ч. на 09.10

преди 7 години в 15:30 ч.

4-5: Хасковлията е безапелационен - гейм на нула. При последната точка привика Мъри на мрежата и завърши ефектно. Време е за връщане на пробива.

преди 7 години в 15:28 ч.

3-5: Григор ще сервира за оставане в сета. Мъри спечели на 15. Едниствената точка за българина бе след слаб сервис.

преди 7 години в 15:23 ч.

3-4: Хасковлията спечели най-дългия гейм до момента. Точките са 9-7. Мъри имаше две възможнсти за пробив. Когато Гришо вкарваше първия си сервис шотландеца нямаше отговор.

преди 7 години в 15:12 ч.

2-4: Димитров имаше точка за пробив, но не можа да отрази сервиса. Мъри играе само на бекхенда на българина.

преди 7 години в 15:05 ч.

2:3: Бърз отговор на българина. Гейм на 15. Срещите с Мъри не са като тези с Надал. Първите 5 гейма се играха 19 минути. С Надал времето беше повече от половин час.

преди 7 години в 15:02 ч.

1-3: Гришо не можа да отговори на сервисите на Мъри. Гейм на нула.

преди 7 години в 14:59 ч.

1:2: Първи оспорван гейм. Гришо обърна резултата от 0-30. Той наложи волята си с атакуващ стил. Димитров реализира втора си възможност за спечелване на гейма.

преди 7 години в 14:53 ч.

0-2: Гейм с хубави дълги разигравания. Мъри имаше леко предимство.

преди 7 години в 14:47 ч.

0-1: Пробив за Мъри на 15. Димитров направи 2 двойни грешки - за първата и за четвъртата точка. Нерви!

преди 7 години в 14:45 ч.

Срещата започна. Първата точка е за Мъри. Двойна грешка на Гришо.

преди 7 години в 14:42 ч.

1 минута до началото на двубоя.

преди 7 години в 14:36 ч.

Димитров спечели жребия и избра да сервира първи.