Локомотив (София) победи Пирин в мач от 11-ия кръг на efbet Лига. "Железничарите" се наложиха с 1:0 на стадион "Христо Ботев" в Благоевград.

Единственото попадение стана дело на Диас през първата част. Така "червено-черните" продължават с успешната си серия след победата над Левски в миналия кръг.

Снимка 587946

Източник: startphoto.bg

Пирин пък нямаше загуба от три мача след две равенства и единствения успех над Ботев (Враца) през сезона.

Снимка 587945

Публиката в Благоевград показа недоволството си към неубедителното представяне на тима и през втората част и след края на мача, стадионът се огласи от викове "оставка".

Пирин - Локомотив (София), (Развой на срещата по минути)

Мачът е от 15:15 часа

Мачът започна равностойно. Към 15-ата минута гостите взеха инициативата и това даде резултат. В 27-ата Митков изпълни от фаул, Янко Георгиев не успя да улови добре и изпусна топката, а Диас от непосредствена близост засече пред погледа на Бодуров и отбеляза за 0:1.

Снимка 587938

"Орлетата" не успяха да отговорят на удара и полувремето завърши при този резултат.

През втората част домакините така и не създадоха чисти голови положения.

Дъждът в Благоевград допълнително затрудни двата тима, а играта се накъса. В следващия кръг, Пирин е гост на ЦСКА, докато Локомотив е домакин на Лудогорец.