Германският канцлер Олаф Шолц поиска Русия незабавно да прекрати военната операция и да осигури хуманитарни коридори към зоните на конфликт. Това е станало в разговор с руския президент Владимир Путин днес, продължил близо един час съобщава news.de.
Припомняме, че вчера, по време на втория кръг преговори между руската и украинската делегация, бе договорено именно това - осигуряване на хуманитарни коридори по план, съгласуван между двете военни министерство.
Президентът Путин е информирал канцлера, че Русия и Украйна са насрочили трети кръг от преговори за този уикенд, а руският президент отново е очертал принципният подход на Русия в операцията в Донбас. Путин е отрекъл руски военни да обстрелват цивилно население, а според него военните престъпления се извършват от неонацистки формации.
Путин и Шолц се договориха да проведат нови разговори в близко бъдеще", се казва в съобщението за медиите.
Припомняме, че и днес шефът на НАТО Столтенберг заяви, че НАТО няма да се намесва пряко в конфликта в Украйна, тъй като това само би поставило под риск още по-голям брой цивилно население и напрежението ще ескалира.
Кастело Белведере
на 04.03.2022 в 22:18:27 #2Олаф, не го слушай Путин, той е рожба на КГБ и е изпечен лъжец (колко пъти ви излъга последния месец) ами стягай Бундесвера, заедно ще сме срещу социалпутлеризма на неофашистите Дугин и Путин.
maria-ivanova
на 04.03.2022 в 20:39:13 #1Стигам до извода, че европейските държавници, колкото и да са образовани и да знаят езици, не умеят да водят преговори и успешно да комуникират. И защо е така? Защото, за да има успех един диалог изобщо не е достатъчно да знаеш езика или да имаш правилна теза. Важно е да познаваш до тънкост историята, географията на държавата и народопсихологията на народа, с чиито ръководител разговаряш. А те явно не ги знаят. Всеки си приказва това, което е решил или каквото са му казали съветниците, но не поднася по подходящ начин тезите си. А ние четем глупостите, които говорят и си скубем косите. Чудим се как е възможно да не се сещат какви въпроси да зададат, така че хем да не обидят отсрещната страна, хем тя сама да стигне до извода, че това, което им се говори е добър коректив. Отчайващо положение, един хуманитарен коридор не могат да договорят.