В няколко града на страната днес на обед се провежда мълчаливо бдение в памет на Милен Цветков, съобщи bTV.
Припомняме, че журналистът загина на 19 април - Великден, в тежка катастрофа в София.
Събитието е под надслов "Ще възкръсне ли съдебната система".
Хората се събират пред сгради на съдилища в София, Пловдив, Варна, Бургас, Плевен, Благоевград и Стара Загора.
Присъстващите настоявят с плакати и цветя правосъдната система да бъде безкомпромисна и да накаже с цялата сила на закона виновника за пътния инцидент.
Припомняме, че преди ден стана ясно, че МВР търси свидетели на катастрофата. Преди това стана ясно, че Кристиан Николов няма да обжалва постоянния си арест.
На 22 април Софийският градски съд реши да остави за постоянно в ареста Кристиан Николов. 22-годишният мъж е обвинен за смъртта на журналиста.
Кристиан е седнал зад волана след употребата на 4 вида наркотици - амфетамин, марихуана, кокаин и лексотан.
Освен на Кристиан Николов, обвинение беше повдигнато и на майка му - Десислава Пешева, защото му е позволила да шофира автомобила - собственост на управляваната от нея фирма, след употреба на наркотици.