Най-добрият български тенисист Григор Димитров показа отлична форма на старта на годината, побеждавайки американеца Стив Джонсън с 6:2, 6:3 в първия кръг на турнира с награден фонд 495 630 долара в австралийския град Бризбън.

Следващият му съперник е французинът Никола Маю. Успехът осигури на Григор 20 точки за световната ранглиста и 7 470 долара от наградния фонд.

Той записа четвърта победа от шест мача срещу 27-годишния американец, който е 33-и в света.

Димитров показа, че е направил отлична подготовка и тотално доминираше срещу Джонсън. Срещата беше прекъсната от дъжд за около 20 минути.

Григор, който в момента е 17-и в световната ранглиста, традиционно играе добре в Бризбън. Той е финалист от 2013 г., достигна до четвъртфиналите през миналия сезон, а година по-рано беше полуфиналист.