Подходът на Белгия спрямо имиграцията и сигурността отново беше поставен под обстрел след терористичните атентати в Брюксел, въпреки че много анализатори и политици твърдят, че не било сега точното време за критики, а и не било справедливо Белгия да бъде откроявана като единствената проблематична страна в това отношение, отбелязва „Франс прес”.
От израелския министър, отговарящ за разузнаването, Израел Кац е дошла поредната много пряма и никак нелюбезна спрямо Белгия реакция, на която „Франс прес” се възмущава.
„Ако в Белгия продължат да ядат шоколад, да се радват на живота и парадират, че са големи либерали и демократи, докато не вземат под внимание обстоятелството, че някои мюсюлмани, които живеят там, организират терористични нападения, те няма да са в състояние да се борят срещу тях”, коментирал Кац пред израелското обществено радио.
Белгия беше критикувана заради пропуските и провалите си в осигуряване на сигурността, особено във връзка с терористичните атаки в Париж, които се оказа, че са планирани в брюкселския квартал „Моленбек”, считан за бърлога на радикални ислямисти.
В Белгия живеят повече ислямски екстремисти на глава от населението от която и да било друга страна от ЕС, като около 494 са отишли в Сирия и Ирак да се бият в редиците на терористите от ДАЕШ („Ислямска държава”).
sandiu
на 24.03.2016 в 12:20:07 #4Браво на израелския посланик. Тия в Западна Европа напълно изпедерастяха. Изглежда им харесва оскотелите рязани патлангачи да ги онождат анал. Но харесва ли им да ги убиват?Изглежда, че им харесва. Но проблема си е техен.Ние трябва да затворим напълно нашата граница и цялата муджахидинска сган, която е в България да бъде репатрирана. А т.нар либерали и мултикултуралисти, които искат да живеят с муджахидини, нека да ги последват и да идат да си живеят с тях, но извън България и Европа.
Mithrandir
на 24.03.2016 в 11:58:25 #3Около 494? Т.е. може да са между 493,5 и 494,5? Доста прецизна информация. Чак някой инелигентен човек би се замислил откъде имат такава прецизна информация. Но прави са в Белгия и Франция и Германия. Срещу тероризма трябва да се борят като ядат шоколад. Срещу изнасилванията на жени трябва да се борят като мъжете се облучат в женски дрехи. Само така. Важното е да се спазят еврогейските ценности и през ум да не им минава на мъжете за други, по-диктаторски методи.
beretta
на 24.03.2016 в 11:53:24 #2знаете ли Fabrique Nationale d'Herstal? и тяхната FN Minimi? след като хапнете шоколадец, може пък да ви дойде мерак да постреляте малко...мишени не липсват!
Дуде
на 24.03.2016 в 10:18:35 #1Когато на един немарлив и самодоволен глупак му кажеш, че не си е свършил работата, за която е избран, това било нелюбезно. А как да му се каже по-любезно, че е виновен за смъртта на хората? Поради некомпетентна реакция на реалностите.