Първата ни ракета Григор Димитров загуби от водача в световната ранглиста по тенис Новак Джокович във финала на турнира от сериите "Мастърс 1000" в Париж.

Гришо отстъпи с 4:6, 3:6 пред сръбския си опонент след час и 39 минути игра. По този начин Димитров допусна 12-о поражение в 13 мача с Джокович и пропусна шанса да спечели втора титла в кариерата си от турнир от тази категория след триумфа си в Синсинати през 2017 година.

Снимка 640703

Източник: Gettyimages

За Джокович титлата е седма в Париж след 2009, 2013, 2014, 2015, 2019 и 2021 година. Освен това трофеят е и 97-ми в колекцията му, като повече от него имат единствено швейцарецът Роджър Федерер (103) и американецът Джими Конърс (109). Четиридесет от тези титли той е спечелил на турнири "Мастърс".

Победителят в 51-то издание на "Мастърса" във френската столица ще прибере чек за над 890 000 евро, а загубилият - близо 488 000 евро.

Григор Димитров - Новак Джокович 4:6, 3:6

Сърбинът триумфира във френската столица

Снимка 640709

Ключов за първия сет се оказа седмия гейм, когато Джокович стигна до точка за пробив. Димитров вкара чудесен сервис по диагонала, който сърбинът едва успя да върне в игра, но топката явно изненада хасковлията и той от близка дистанция изпрати бекхенда си в мрежата, за да позволи на Джокович да поведе с 4:3 гейма. До края нямаше повече пробиви и сетът отиде на сметката на Ноле.

Във втория сет Григор Димитров беше пробит в 5-тия гейм и отново не успя да застраши нито веднъж сервис-геймовете на Джокович. При резултат 3:5 Григор сервира за оставане в мача, но позволи нов пробив и титлата отиде за сърбина.