Три досъдебни производства за купуване на гласове са образувани до момента. Това съобщи заместник- генералният комисар на МВР Минко Брайков, цитиран от БТА.

Той допълни, че положението по южната граница е спокойно и трафикът е твърде слаб.

До момента полицията е преустановила работата на два интернет сайта, които са разпространявали агитационни материали.

Началникът на "Охранителна полиция" Милчо Енев заяви, че от вчера до днес на обяд органите на МВР са издали 91 удостоверения за гласуване на лица, които са загубили документа си за самоличност, или той е бил откраднат или унищожен.

На двама души в София е отказано да бъдат издадени удостоверения, тъй като е установено, че единият от тях е от Сливен, а другият е отказал да попълни заявление за издаване на нови документи.

Редица сигнали за купуване на гласове в цялата страна не са се потвърдили, съобщиха още от полицията.

Съставен е и акт за нарушение за разлепване на агитационни материали в Пловдив, а в Стара Загора е установено счупено стъкло на офис на партия. Лице пък водело списък с избиратели в Хасково, уточни още Енев.

Тази сутрин в Шесто районно управление в София е подаден сигнал, че председател на секционна избирателна комисия е бил пиян и затова се наложило да бъде сменен.