Това е тежка загуба за левицата, очевидно е, че трябва да си направим изводите след нея, каза на влизане в НДК Ивайло Калфин.
Той посочи, че ГЕРБ печели убедително изборите и поздрави партията с резултатите.
Според Калфин управлението през последните четири години е постигнало много и това тепърва ще се оценява.
Попитан какви според него са причините за загубата на левицата, той посочи, че има много обяснения, но е необходимо по-спокойно да се направи анализ.
В отговор на въпрос Калфин посочи, че изказванията на Ахмед Доган трябва да се отразят на резултата на ДПС, а не на Коалиция за България.
В Европа има много партии, които печелят, губят изборите, но след всяка загуба лидерите подават оставка, каза Ивайло Калфин, попитан дали очаква оставки в БСП.
Според него начинът на избор на мажоритарни кандидати не е най-добрият. Калфин каза още, че "купуването" на гласове не е тема, която трябва да ни притеснява и резултатите от изборите са доказали това.
Repy
на 06.07.2009 в 10:02:30 #4Парламентарните избори и властта в България спечелиха Чуждите банки, Чуждите фирми - чуждият капитал в България! Те направиха икономическата програма на ГЕРБ, те го подкрепиха, те помогнаха да бъде избрана за първа политическа сила ГЕРБ. Загубиха всичкохората на наемният труд в българия, загуби шанс българската админстрация, здравеопазването, полицията, прокуратурата, съдебната власт, образователната система и отбраната! Т.е. губещите сме цяла България с изключение на работодателите, които ще успеят да запазят някакъв бизнес и няма да бъдат ликвидирани от задграничните акули! В интерес на истината, те не са малко, но са по-малко от 2% от работоспособното население! Изготвеният зад граница икономически план за управление на ГЕРБ, предвижда да се съкрати годишният бюджет на България с 5 милиарда, които ще отидат вместо в българи, чрез бюджета в чужденците, те ще останат в банките, които са чужди 100% и в работодателите, основните от които са пак чужденци! "Парите да останат при хората!" - Това бе хубаво послание! Но, явно ГЕРБ под хора, разбират чуждите банкери и работодателите-чубжди и наши! Остъаналите да не реват! Сигурно ще им покажат подобни, на разчитащите на наемният си труд и бюджета, как живеят в Непал, Сомалия, Фиджи, Етиопия, за да видят, че трябва да има през този мандат резко намаляване на жизненият стандарт на огромната маса българи и гонене на световните рекорди по беднота, което е желание на нашите икономически и политически съюзници, за да увеличат печалбите на територията на България!
pusi
на 06.07.2009 в 05:49:50 #3Dа го духат всички комунистически подлоги.

gongo-gongo
на 06.07.2009 в 01:29:55 #2Aide stiga s taja agitacia! i 2 vi e mnogo! naprao losh 1
don
на 05.07.2009 в 22:11:31 #1Оф, поне няма да му гледаме повече мазната физиономия на тоя. Очаквам правителство с външна политика защитаваща интересите на БЪЛГАРСКИЯ народ, а не на САЩ и ЕС. Не сме роби!