Първата ни ракета Григор Димитров ще излезе срещу Алекс де Минор в полуфинален мач от ATP 500 турнира в Ротердам, Нидерландия. Срещата на Централния корт ще започне около 16:00 часа.

Българският тенисист се справи вчера с Александър Шевченко, побеждавайки казахстанеца със 7:6 (2), 3:6, 6:4 Преди това пък хасковлията премина през Мартон Фучович с 6:3, 7:5.

От своя страна на четвъртфиналите Демона отстрани Андрей Рубльов с 7:6, 4:6, 6:3 в мач продължил над два часа и половина и така си осигури среща с Гришо. 25-годишният австралиец е с две позиции пред българина в световната ранглиста, заемайки 11-ото място. Дотук Де Минор надви Давид Гофен и Себастиан Корда в турнира.

Двамата са се срещали в четири мача, като победите са две на две. Последният мач между двамата е именно в Ротердам, когато Димитров печели, но тогава на четвъртфинал. След това двамата трябваше трябваше да премерят сили и в Барселона през април миналата година. Тогава обаче първата ни ракета се оттегли от турнира заради болест.

Часът и мястото на срещата са известни! Ето кой ще яде бой от Гришо на полуфинала в Ротердам

Мачът е утре от 16:00 часа

преди 2 месеца в 17:38 ч.

Гейм, сет, мач Де Минор! 3:6

Димитров се озова в позиция 0:30, а след това трябваше да отразява мачбол при 30:40. Той не успя да се справи с тази задача, като допусна грешка и така мачът приключи в полза на Алекс Де Минор, който се класира за първи път в кариерата си за финала в Ротердам.

Последно обновление в 17:48 ч. на 17.02

преди 2 месеца в 17:31 ч.

3:5

Най-лесният сервис гейм на Де Минор от много време насам и той е все по-близо до класиране за финала.

преди 2 месеца в 17:29 ч.

3:4

Григор загуби само точка в четвъртия си сервис гейм във втория сет запазва надеждите си да стигне до обрат.

преди 2 месеца в 17:24 ч.

2:4

Гришо стигна до ситуация 15:30, последва изумително разиграване, в което двамата демонстрираха майсторството си, но то бе спечелено накрая от Де Минор със стоп воле. Българинът все пак стигна до точка за връщане на пробива, която бе отразена. И в крайна сметка австралиецът отново не допусна пробив.

Последно обновление в 17:26 ч. на 17.02

преди 2 месеца в 17:16 ч.

2:3

Никакви проблеми за Димитров, който отново взе подаването си на 0.

преди 2 месеца в 17:15 ч.

1:3

Австралиецът поведе с 40:0, Григор спечели следващите две точки, но след това допусна грешка точно, когато владееше инициативата в разиграването и загуби гейма.

Последно обновление в 17:15 ч. на 17.02

преди 2 месеца в 17:09 ч.

1:2

Димитров спечели първия се гейм във втория сет, като задържа подаването си на 0 и блесна с някои впечатляващи отигравания.

преди 2 месеца в 17:06 ч.

0:2

Поредният тежък сервис гейм за представителя на "Зеления" континент, чиято развръзка, обаче, е в негова полза.

преди 2 месеца в 17:02 ч.

0:1, Де Минор прави пробив!

Ситуацията от началото на мача се повтори, като австралиецът отново направи пробив в откриващото подаване на Гришо, този път във втория сет.

Последно обновление в 17:04 ч. на 17.02

преди 2 месеца в 16:53 ч.

4:6

Де Минор стигна до сетбол при 40:30, но сгреши драйв воле от бекхенд в близост до мрежата. Малко по-късно той изпусна още една точка за затваряне на сета, но при третата пласира ас по правата и спечели откриващата част на двубоя.

Последно обновление в 16:54 ч. на 17.02

преди 2 месеца в 16:45 ч.

4:5

В опита си да бъде агресивен и да взима топката рано, Григор допусна някои неточности и изостана с 15:30, обаче, взе следващите три точки и не допусна още веднъж да загуби подаването си.

преди 2 месеца в 16:42 ч.

3:5

Де Минор отново изпита затруднения при свое подаване, като се стигна до дюс, но пак демонстрира твърдост и се доближи до спечелване на първия сет.

преди 2 месеца в 16:36 ч.

3:4

Димитров отново се доближи на гейм от своя съперник, след като вкара няколко мощни първи сервиса, един от които със скорост от 216 км/час, а Де Минор нямаше отговор.

преди 2 месеца в 16:33 ч.

2:4

Този път световният №11 бе категоричен на свой сервис, за да спечели четвъртия си гейм в откриващата част.

Последно обновление в 16:33 ч. на 17.02

преди 2 месеца в 16:29 ч.

2:3

За втори пореден път Григор не загуби точка на свой сервис и намали на 2:3.

преди 2 месеца в 16:28 ч.

1:3

Де Минор поведе с 30:0, но Димитров взе следващите три разигравания и стигна до точка за връщане на пробива.  Последва дълго разиграване завършило с грешка на Гришо, но той още веднъж стигна до брейк пойнт, след отличен минаващ от бекхенд по диагонала. Австрелиецът, обаче, вкара три добри първи сервиса и се измъкна от трудната ситуация.

Последно обновление в 16:28 ч. на 17.02

преди 2 месеца в 16:19 ч.

1:2

Този път българинът не срещна затруднения при свой начален удар, като завърши гейма с мощен ас по диагонала.

Последно обновление в 16:19 ч. на 17.02

преди 2 месеца в 16:16 ч.

0:2

Де Минор безпроблемно задържа подаването си и затвърди пробива, който направи преди малко.

преди 2 месеца в 16:13 ч.

0:1, пробив в полза на австралиеца!

Лошо начало на мача за Гришо, който допусна да бъде пробит, при това на 0 в самото начало на срещата.

Последно обновление в 16:14 ч. на 17.02

преди 2 месеца в 16:11 ч.

Григор ще сервира в първия гейм на срещата.