Три търговски кораба тръгнаха към мястото, където в Атлантическия океан бяха открити отломки, за които се предполага, че са от падналия самолет на „Ер Франс", съобщи СиЕнЕн.

По-рано бяха открити седалки на самолет, оранжеви спасителни жилетки и малки бели фрагменти на 700 км североизточно от островите Фернандо де Нороня.

Припомняме, самолетът на „Ер Франс" с редовен полет Рио де Жанейро - Париж и 228 души на борда изчезна от екраните на радарите вчера сутринта без пилотът му да подаде какъвто и да било сигнал за опасност.

Малко преди да бъде изгубена от радарите, машината е подала няколко автоматични сигнала за повреди на различни системи, включително в електрическата.

Една от версиите е, че полет АF447 е бил ударен от гръмотевица, но експерти смятат това за невъзможно да причини подобна трагедия.

Последно беше обявена и версията за поставена бомба на борда, чийто взрив не е позволил на пилота да предприеме каквото и да било.