Новак Джокович постигна четвърта поредна победа без загубен сет на Уимбълдън. По този начин сърбинът за девети път в кариерата си се класира на четвъртфиналите на най-стария тенис турнир.

Джокера срази Адриан Манарино с 6:2, 7:6(5), 6:4 за два часа и 16 минути на централния корт.

Мачът бе насрочен за корт номер 1 вчера, но поради продължителността на Рафаел Надал - Жил Мюлер бе преместен на най-голямото съоръжение за днес.

Ноле нямаше съществени проблеми с французина, като единственото притеснително за балканеца бе взетият от него медицински таймаут в третия сет. Джокович имаше сериозен проблем в рамото, който си личеше и при изпълнението на сервис.

Следващият му опонент на Уимбълдън ще бъде Томаш Бердих, който вчера срази Доминик Тийм в петсетов дуел.