Служители на пътностроителната фирма "Автомагистрали - Черно море" отново излязоха на протест в Шумен, съобщава bTV.

Демонстрацията затрудни движението на коли и пешеходци за час в центъра на града.

Служителите за пореден път поискаха държавата незабавно да им изплати над 36 млн. лв. за ремонт на АМ "Тракия" и връчиха декларация с исканията си на областния управител.

В петък протестите продължават с блокиране на пътища в различни точки в страната.

Комитова не знае дали ще има пари за ремонтите на пътищата

Комитова не знае дали ще има пари за ремонтите на пътищата

ГЕРБ подписали договори за пътни ремонти за 1,5 млрд. при налични на едва 382 млн.

Припомняме, на 2 юни Сметната палата публикува доклада по одита на дружеството "Автомагистрали", който й бе възложен от депутатите от 44-то Народното събрание. В доклада се констатират сериозни нарушения и заобикаляне на закона за обществените поръчки чрез директно възлагане от страна на държавата на фирма, която не разполага с капацитета да извърши дейностите по поръчките. Автомагстрали" е превъзлагала на други партньори тези проекти. Едновременно с това от МРРБ излязоха с информация, че на дружества са давани аванси по проекти, за които дори не е имало изготвен технически проект и като пример дадоха свлачищата.

Регионалният министър издаде заповед за смяна на ръководството на "Автомагистрали". Когато новият борд внесе в Агенцията по вписванията документите обаче, смяната беше атакувана от Стоян Беличев с мотива, че за постовете се изискват хора, които да са минали конкурс и че съветът на директорите на "Автомагистрали" трябва да е от 5, а не от 3 членове, тъй като дружеството е в категорията на големите предприятия.

В регионалното министерство търсят около 40 млн. лв. за разплащане с "Автомагистрали-Черно море"

В регионалното министерство търсят около 40 млн. лв. за разплащане с "Автомагистрали-Черно море"

Парите са за ремонта на пътя между Чирпан и Стара Загора

След няколко дни Комитова издаде заповед за отмяна на предишната си заповед и издаде нова с абсолютно същия текст, като документите отново бяха внесени в Агенцията по вписванията. Така се постъпва обикновено, когато се търси начин решението на даден казус да попадне на друг съдебен състав, който би могъл да не го оспори. Това обаче в крайна сметка не се е случило.

Апостол Минчев беше назначен за председател на УС на Агенция "Пътна инфраструктура" едва на 27 май тази година, след като предишното ръководство на Агенцията беше освободено заради плащане на аванси за строително-монтажни работи за обекти, които нямат проектна готовност и разрешение за строеж към 26.05.2021 г.

След което той бе уволнен, защото е спрял всички строителни дейности на АПИ. Новият шеф е инж. Ивайло Денчев.