310 хиляди души повече са записани за изборите на 5 юли в сравнение с избирателните списъци за евровота на 7 юли.
Това съобщи Николай Николов от „Барометър инфо" и изрази съмнения в достоверността на данните на ГРАО.
Той посочи, че според данните от миналите европейски избори до сега сме се увеличили с 8 хил. души, което за 2 години е по-приемливо, макар и нереалистично, за демографската криза, но за един месец увеличение с 310 хиляди според него е трудно обяснимо.
Най-голяма подкрепа събира ГЕРБ - около 26%, следвана от Коалиция за България с около 18%. Разликата в подкрепата на избирателите към ГЕРБ и към КБ ще се запази, каквато беше демонстрирана при евроизборите, прогнозира Николов.
Според изследването ДПС ще вземе 13% от гласовете, Атака около 9, Синята коалиция около 8, НДСВ около 7, ЛИДЕР - около 6.6%, РЗС - 5.4%.
По мнение на Николай Николов до последно в центъра и дясноцентъра ще има изместване на гласове към една или друга партия.
Той каза, че не би могло да се прецени ако една партия вземе 10% от гласовете, на колко избиратели се равняват.
Според проведено телефонно изследване от „Барометър инфо" сред 1300 избиратели, около 46% са заявили, че със сигурност ще гласуват. Под 30% са заявилите, че няма да гласуват.
Очаква се избирателната активност на 5 юли да бъде между 55 и 57%. Според изследването на „Барометър инфо" 8 партии са с реални шансове да влезнат в следващия парламент.
При анкетата на „Барометър инфо" е установено, че по-малко от 60% от избирателите ще гласуват мажоритарно. 5% са заявили, че няма да гласуват мажоритарно, а колебаещите се са 14%.
USD
CHF
GBP
Butragenio
на 22.06.2009 в 11:35:03 #4Гласувайте БЪЛГАРИ за който си искате - само НЕ за престъпниците от бкп-дс-ДПС и техните създатели бкп-дс-БСП !!!
Много точно казано!!!
sandiu
на 22.06.2009 в 11:34:06 #3Борко-кучето на Бойко ,
Борко-кучето на Бойко
на 22.06.2009 в 11:32:42 #2Най-после надежда да се събудим на другия ден след изборите с по-малко турци в БЪЛГАРСКИЯ парламент! Гласувайте БЪЛГАРИ !!! Ако ВСИЧКИ БЪЛГАРИ ГЛАСУВАТ турските изедници и мародери няма повече да ни наричат "диванета" и "гяури", няма повече да ни ограбват с обръчите си от фирми и корумпирани зам.министри, министри и депутати !!! Техния електорат е максимално организиран - при около 30% избирателна активност достигат до 16-18%, при около 60% гласоподаватели турците падат на 12-13%, а ако ГЛАСУВАМЕ ВСИЧКИ БЪЛГАРИ в нашия български парламент ще се мяркат само някалко мафиотски феса от бандата на бкп-дс-ДПС. Гласувайте БЪЛГАРИ за който си искате - само НЕ за престъпниците от бкп-дс-ДПС и техните създатели бкп-дс-БСП !!!
XML
на 22.06.2009 в 11:26:06 #1310 хиляди души повече са записани за изборите на 5 юли в сравнение с избирателните списъци за евровота на 7 юли. ===================== СЕЗИРАЙТЕ ДАНС и прокуратурата!!!!