НАТО обвини Русия в трупането на мощ и войски в Черно море и Крим. Това заяви генералният секретар на НАТО Йенс Столтенберг, цитиран от АП.
"Русия продължава да нарушава териториалната цялост на Грузия и Украйна, продължава да изгражда военната си мощ в Крим и все повече разполага сили в региона на Черно море", обобщи Йенс Столтенберг.
Той заяви, че Алиансът реагира по огледален начин спрямо заплахите от Кремъл: засилва присъствието си на сушата, в морето и във въздуха.
Генералният секретар каза още, че външните министри на НАТО са се съгласили да засилят още повече взаимодействието с Грузия и Украйна.
От своя страна Кремъл обвинява САЩ и техните съюзници в провокация на напрежение в Черноморския регион с рязко увеличаване на броя на патрулите на бомбардировачи и разузнавателните полети.
Русия отбелязва, че САЩ и техните съюзници в НАТО също са засилили разузнавателните си полети край Крим с близо 61%.
Отношенията между Русия и Запада са спаднали до минимум след Студената война и след анексирането на Кримския полуостров от Русия през 2014 г.
Русия критикува разполагането на силите на НАТО в Прибалтика и обвинява, че маневрите на алианса в близост до нейните граници представляват заплаха за сигурността.
НАТО и Русия все по-често се обвиняват за военни полети.
waasa73
на 07.12.2020 в 02:27:13 #22ОСТАВКА , паразити !! Нато ВЪН !
donko-petkov
на 04.12.2020 в 01:41:53 #21Поначало над 80% от натовските бази в целият свят са американски с техни войски които им служат да си решават техните проблеми и да си подпомагат тяхната икономика. Всичко което правят не е за да възпират Русия а за да си следват тяхната политика било то за ресурси или нещо друго.
hmmm
на 03.12.2020 в 17:46:24 #20Some, неграмотник, има конвенция от Монтрьо която казва кои държави какво могат в черноморието, за да няма претенции. Американците нямат право да седят тук военно. Допуска се по 1 кораб за няколко седмици, а те даже това нарушават.
Somebodyelse
на 03.12.2020 в 17:06:01 #19Пеераско, никога не съм твърдял, че НАТО е държава ! Твърдя, че натовски държавИ имат излаз на Черно море и следователно имат право на същите претенции като Рашистан. Това дали са васали или не, НЯМА НИЩО ОБЩО с темата на спора !!!
batnasko
на 03.12.2020 в 16:34:07 #18Соме, държава НАТО няма ... това са американски васали, които американските военни консерни ползват за конфронтация с братска Русия.
Somebodyelse
на 03.12.2020 в 14:54:15 #17Пеераско , коментирах, че НАТО има излаз на Черно море. Това е истината. Твоето е жалък опит да отклониш спора в друга посока.
batnasko
на 03.12.2020 в 12:46:32 #16Сомче, а дали държавите, които изброи не бяха принудени да влезнат в НАТО? Има доста анкети на нагласите в България за НАТО ... не са много положителни.
RisingRed
на 03.12.2020 в 08:41:09 #15Русия си е в правото да трупа сили по границите си, тъй като кръвожадните кравари са я наобиколили като койоти ранен бизон. Иска им се да се облажат и с нейните богатства, така както го правят в останалия свят! В прав текст си го казват, не се и крият мръсниците! Лелеян блян! „Русия е твърде голяма и хомогенна за нашата безопасност. Бих искал да видя Сибир като отделна държава, а Европейска Русия – разчленена на три части. Светът ще живее по-спокойно, ако вместо една огромна Русия има четири Русии“. Автор – Едуард Мандел Хаус, един от „бащите“ на „новия световен ред“ и съветник на президента Уилсън. Относно диктаторска Русия: В интервю за либералния телевизионен канал „Дождь“ неотдавна известният кинорежисьор и сценарист Андрей Кончаловски изрече абсолютно несвойствена за него фраза. Заяви, че днес в Русия има потресаваща свобода. „Живеем в изключително свободна страна. Много по-свободна от Запада, ако трябва да сравняваме. Трудно е да се разбере. Даже е трудно да го чуете от мен, нали? Не си представям, че „Левиатан“, би могъл да бъде заснет във Франция“, заяви Кончаловски. В този форум има твърде много тролове, които отказват да мислят! Може и да не могат...
Karamadurov
на 03.12.2020 в 04:23:29 #14Тоя кавал hmmmm много лъже. "Гладио" е организация която е съществувала във всички Европейски държави не само в НАТО но и извън НАТО. Създадена е като организация която да противодейства на окупация на "Варшавския договор" Такива русоидни тпнари като hmmm трябва да се изкарват на улицата и да се бият пред очите на всички!
Somebodyelse
на 03.12.2020 в 02:40:54 #13Пеераско, според твб НАТО не граничи ли с Черно моте бе гений комунистически ? Това, че Румъния, България и Турция имат излаз да ти говоеи нещо ?
batnasko
на 03.12.2020 в 01:50:01 #12Че Русия си граничи с Черно море и има собствено военни бази. Каква работа има НАТО в Черно море? Агресорът винаги са били задокеанските окупатори. Русия си защитава територията.
godoro
на 02.12.2020 в 23:43:07 #116,7 татарите ,Наполеон,Хитлер,поляците,шведите,та сега и украините, и други все се точат да "освобождават!"Досега на никого не се е получило. Защо ли тоя народ не иска "освобождение"/окупация/от други?!
Philosopher
на 02.12.2020 в 23:26:06 #10Хъмчо глупеца изкудкудяка нещо тук
boris-tzakov
на 02.12.2020 в 23:24:14 #9Черномъдев, НАТО е една импотентна организация чиято единствена цел е да оправдава собственото си съществуване и да лапа. Този джендър на снимката има като главна задача периодично да плещи от трибуната глупости на които сам не си вярва.
hmmm
на 02.12.2020 в 23:16:51 #8Операция Гладио (Operation Gladio – Операция „Гладиус“) е кодовото име на италианската тайна паравоенна организация на НАТО, замесена в терористични атаки под фалшив флаг като част от стратегията на напрежението от късните 1960-те до ранните 1980-те години. Подозирана за отговорна или поне замесена в провеждане на политически терор, атентати, политически убийства, преврати, оклеветяващи кампании и т.н. Започва в началото на Студената война със създаването на мрежа от т.нар. „действащи зад линиите“ (на английски: stay behind) нелегални формации, паралелни на официалните, предназначени да извършват диверсии и да действат със сила срещу вътрешните заплахи за интересите на Евро-Атлантизма и номинално срещу възможна окупация на Западна Европа от страните на Варшавския договор. Съществуването на „Гладио“, отричано в продължение на десетилетия, днес официално е признато от правителствата на въвлечените западни страни. Структурата е осъдена и забранена от Европейския парламент през 1990 г. Бившият директор на ЦРУ Уилям Колби определя като „най-важна програма“[1] операцията „Гладио“ подозирана в тероризъм, политически убийства, изработване в рамките американския план Demagnetize на фалшива информация и „доказателства“ и налагане на обществено мнение, че извършените атентати са дело на „леви екстремисти“ свързани с Източна Европа и въвеждане от управляващия елит на „Стратегията на напрежението“ за манипулиране на общественото съзнание[5] Според показанията на принадлежащия към „Гладио“ Винченцо Винцигуера, осъден за бомбен атентат през 1972 г. в гр. Петеано при който са убити двама карабинери, дадени в 1990 г. при разследването на тази секретна структура на НАТО: „ „...Трябваше да атакуваме цивилни – мъже, жени, деца, невинни и непознати, все хора, които стоят встрани от политическата игра... Причината за това бе проста. Атентатите трябваше да накарат италианците сами да искат от държавата повече сигурност. Тази политическа логика е в основата и на всички тези атентати и кръвопролития, които в бъдеще ще останат неразследвани и за които няма да има осъдени, защото държавата не може да изрече присъда срещу самата себе си...“[6] “ Съществуването на „Гладио“ официално е признато от правителствата на въвлечените западни страни, но правителството на САЩ отрича обвиненията срещу тези организации в тероризъм[7].
Karamadurov
на 02.12.2020 в 23:06:15 #7Руския народ би трябвало да гледа на НАТО като освободител от настоящата тирано-репресивната руска власт на Путин, олигарси, феодали и мафиоти.
Karamadurov
на 02.12.2020 в 23:03:55 #6Аз като убеден русофил и обичащ руския народ, смятам действията на НАТО като напълно оправдани, които могат да доведат до освобождението на руския народ от диктатори, олигарси, местни феодали и мафиоти.
DonaldDuck
на 02.12.2020 в 22:59:21 #5Тоз на снимката май не е добре ваксиниран
galin-daskalov
на 02.12.2020 в 22:41:55 #4Въобще не бих се учудил тия руснаци да вземат да ни нападнат... Правили са го многократно вече...
godoro
на 02.12.2020 в 22:33:48 #3Ами виж кой е победител в последната световна,кой от кого бяга когато го заставят и тогава казвай сила ли е ,мощ ли е или пред себе си има посе.....ци!