Премиерът Бойко Борисов възстанови на поста му Емил Коцев, който по-рано днес уволни. След срещата си с Херман ван Ромпой Борисов се върна в Гранитна зала, за да си стиснат ръцете с Коцев, който дойде при премиера да се извини.
„Уволних те и те възстанових за един ден", обърна се с усмивка той към Коцев и допълни: „И това се случва в мача".
Припомняме, по-рано днес Борисов обяви, че е уволнил Коцев, заради „евтин пиар" на гърба на държавата.
Борисов посочи, че по-рано днес реагирал малко прибързано и в края на деня е оценил какво са направили от „Техноекспортстрой" за извеждането на сънародниците ни от Либия.
Премиерът обясни защо възникнал конфликт между правителство и Техноекспортстрой. На място в Либия възникнал спор между екипажите на двата български самолета на коя машина да се качват сънародниците ни. „Затова казах, че ще уволня директора на „Техноекспортстрой", посочи Борисов.
Строителният министър Росен Плевнелиев обяснил на министър-председателят, че Коцев го е информирал непрекъснато за ситуацията в Либия. Тъй като обаче до премиера не достигала информация за случващото се в Либия, решил да уволни Коцев.
Бойко Борисов каза още, че се обмислят варианти как от джамахирията да се изведат и други българи. „Имаме готовност, разговаряли сме със съседни държави, които имат кораби и възможности да вземат наши съграждани", коментира Бойко Борисов.
Стана ясно още, че с кризата в Либия е ангажирана и еврокомисар Кристалина Георгиева. "На пулса сме", категоричен е премиерът.
Според Емил Коцев нашите сънародници не искали да се връщат в България особено тези, които са медицински работници, тъй като получавали високи заплати в Либия.
Уволненият шеф на „Техноекспортстрой" Емил Коцев дойде малко преди 18 часа в МС, за да се извини на премиера Бойко Борисов. Разговорът между двамата се проведе след пресконференция на министър-председателя и на председателя на ЕС Херман ван Ромпой.
Емил Коцев използва присъствието на журналисти в Гранитната зала, за да отправи едно предварително извинение към премиера, заявявайки че искрено съжалява, че е подвел Бойко Борисов с някои свои действия и данни за евакуацията на сънародниците ни от Либия.
Коцев обясни, че е подвел премиера за това в колко часа и с колко хора на борда ще излети самолетът на „Техноекспортстрой". Първоначално е информирал Бойко Борисов, че на борда ще има 190 български граждани, а впоследствие се оказало, че са много по-малко.
Емил Коцев не знае защо до летището в Триполи са пристигнали по-малко хора от първоначално очакваните 190. Той уточни, че пътуването на самолета на „Техноекспортстрой" е съгласувано с премиера и министъра на регионалното развитие Росен Плевнелиев. Няма нищо задкулисно, заяви Коцев.
Той не знае защо и как се е получило недоразумението между него и кабинета, в резултат на което премиерът го освободи от поста му.
Емил Коцев обясни че сънародниците ни са изведени от Либия изключително трудно. Изведени са в условия на гражданска война, обясни той.
Нямаме противоречия с Авиоотряд 28, обясни още Коцев и допълни, че постфактум разбрал, че правителственият самолет е излетял за Либия.
Той не е съгласен с твърдението, че правителственият самолет е летял напразно до Либия и е върнал само един българин, а другите пътници са чужденци.
Емил Коцев е категоричен, че правителственият самолет е спасил човешки животи. Коцев каза, че не очаква премиерът да го върне обратно на поста му, но по-късно призна, че всъщност се надява да остане на работа. „Съжалявам", заяви уволненият шеф на „Техноекспортстрой".
dddddd
на 24.02.2011 в 01:08:26 #39psp_11 Каква национална сигурност са били доносниците и ДС? Това е престъпен режим срещу собствения народ. Както Кадафи в момента обстрелва собствения си народ, тъпак. Това са най-големите боклуци, станали подлоги на репресивен режим. Това не са ти някакви разузнавачи като Джеймс Бонд, а обикновени плужеци, доносничели и правили мръсотии на хората за собствена облага. И продължават да се тъпанят като медийни звезди и бизнесмени. Това е утайката, изплувала отгоре след 1944.
psp_11
на 24.02.2011 в 00:59:46 #38Възможно е някои да ги изпращат и в Русия.. там има доста пари, пък после да си ги харчат където искат... А този тук на снимката отдавна да е избягъл, както го направиха некъдърниците.. Гледах току що Fiar Game с Шон Пен... Там става въпрос точно за осветено ченге в САЩ. Гледай го.. И се замисли колко им е било лесно на някои 1991 с оня списък, и 1998 с другия, и 2010 с този. А също си помисли за каква Национална сигурност си говорим сега... и от кои са прави...и кои ще иска да работи там...?
dddddd
на 24.02.2011 в 00:46:38 #37Юлиан-3 | 23.02.2011 18:50 Така са ченгетата от ДС и назначените бизнесмени, лижат ли лижат. Има още малко да полижат, сега тече инвентаризация.

thedreamer
на 23.02.2011 в 23:10:06 #36"Малката дъщеря е 11 г. Поне 3 год. трябва да издържи, пък после няма да учи тук" ------------------------------------------- - Това е правилно решение.Във връзка с това се сещам че голяма част от децата на комунистическата и ДС номенклатура учат в западни университети, колежи и училища. С откраднатите от народа пари "другарите" ги пращат да се учат и да живеят в капиталистическите държави като САЩ, Англия, Франция, Австрия (там са изнесени от ДС много български капитали). Та това ми е интересното - що не ги пращат в Русия например, а ги пращат в омразните за тях капиталистически държави? А този мазен другар и доносник от ДС (за този от снимката говоря) като го видя само каква косичка е пуснал..........
psp_11
на 23.02.2011 в 23:03:11 #35thedreamer | 23.02.2011 22:50 Никога не съм имал очаквания от управляващите.. Всичко се решава на улицата - чрез стачки и искания.. Запомниго от мен. Властващите могат само да обещават и да се обогатяват. Лошото е, че ние се дърляме за комунизъм и ДС и така разделят хората.. Затова няма да се оправим.. Като се пенсионират от ДС, ще говорим за децата им, за техните деца.
psp_11
на 23.02.2011 в 22:59:03 #34Малката дъщеря е 11 г. Поне 3 год. трябва да издържи, пък после няма да учи тук. Нека да научи български и история..
psp_11
на 23.02.2011 в 22:56:30 #33Аз имам 23 години трудов стаж. Видял съм доста началници в частни и държавни фирми. Съотношението за България е 50-50 можещи към неможещи.. Последните 3 години е нещо страшно - всеки ден си мисля, че не е възможно да са толкова тъпи. Всеки следващ ден се изненадвам още повече.. Не ги деля на ДС, комунисти и каквито и да са.. В кръчмата няма разлика, защо другаде да има..
thedreamer
на 23.02.2011 в 22:50:43 #32psp_11 - Ама ти сериозно ли го мислиш това което си написал? Имах някаква малка надежда в ГЕРБ че са по-различни от предишните комунистически и ДС правителства, но всеки ден получаваме доказателства за обратното.Срамота е че само тук -- през 2011 г. продължават да ни управляват хората на бившата Държавна Сигурност!
psp_11
на 23.02.2011 в 22:41:36 #31nono | 23.02.2011 19:26 Емил Коцев е директор на българско държавно предприятие, т. е. не е първостепенен разпоредител с държавните пари. Над него има министър и мин. съвет. Но господинът, понеже е ченге от кариерата, се смята за разпоредител с всичко, както всяко едно ДС-ченге. Е, те затова е ударен през ръцете, че и по главата. Тези полети не са безплатни за нас. Но за въпросния коцев нищо не са ==================== Как може да не видиш очевадното.... Този човек е ръководител, а не е тъп като новозначените шефове на държавни дружества, които чакат разпореждането на Министри за решаването на елементарни проблеми.. А самите министри не си говорят по между си, защото се мразят.. и ги страх. Човека се извини, защото е подал информация, че бройката на хората чакащи е по-голяма... Понесе отговорността, вместо да я прехвърли на някои от служителите си... Има добри и по-добри ченгета, но няма по-прост и най-прост.
LeBaron
на 23.02.2011 в 22:13:40 #30То този е там от десетки години.
Los Angeles 90034
на 23.02.2011 в 22:04:33 #29Коце май е свирил на дудука на Боце
LeBaron
на 23.02.2011 в 21:37:07 #28С комунистите така трябва човек да се отнася.
thedreamer
на 23.02.2011 в 21:06:39 #27http://www.sedembg.com/130/page15.htm "Магистралата на Първо главно? Концесията за магистрала "Тракия" е сделка на червения генералитет, на кадри на бившата Държавна сигурност, обяви още преди месеци Атанас Атанасов, сега депутат от ДСБ. Основен играч в проекта “Тракия” е шефът на ТЕС Емил Коцев. Освен че е начело на държавната “Техноекспортстрой”, той е и изпълнителен директор на "Магистрала Тракия" – португалско-българския концесионер. Коцев се познава с потругалските партньори от стари участия на ТЕС в съвместни проекти в африкански държави. Тъкмо Коцев лансира португалците за консорциума за “Тракия”. Емил Коцев е бивш служител на зловещото Първо главно управление на ДС. Син е на един от ексначалниците на същото управление - генерал Васил Коцев. Брат му Бойко Коцев, бе зам.-министър на вътрешните работи при Кобурга, озова се в първия списък на кандидат-премиера Станишев като правосъден министър, а в крайна сметка стана заместник на Румен Петков в МВР. “Седем” вече писа, че Емил Коцев е имал съвместен бизнес с Дениз Тюркмен – зет на убития през 2003 Филип Найденов - Фатик. През 2000 Тюркмен бе екстрадиран от България като опасен за националната ни сигурност. Междувременно Бойко Коцев стана заместник на Георги Петканов в МВР. А Емил Коцев пък стана локомотивът на концесията “Тракия”. Олавяваната от него “ТЕС” влезе и в консорциума, който щеше да подхване автомагистрала “Хемус”. Емил Коцев е също в управата на “Универсален терминал Бургас” АД. В друга фирма - “Аримекс” АД, бе партньор с о.з. ген Владимир Тодоров - началник на Първо ГУ на ДС. Марков. Фактът, че Гагаузов възложи независима оценка на концесията на ТЕС, е много красноречив. Та нали ТЕС е част от консорциума, който е страна по договора. А Емил Коцев е сред главните мотори на сделката с португалците. Това ли е според др. Гагаузов “независима” експертиза? Неслучайно министърът на финансите отказа да приеме мнението на “ТЕС” и поиска наистина независима оценка за концесията. " ------------------------------------ - ДС е на власт, няма какво да се лъжем- все техни хора са сложени на ключови постове в държавата и в големите фирми.
drunk-ula
на 23.02.2011 в 21:03:13 #26Другара Борисов играе "твърдо", като истинки комунист! При него няма "шменти-капелли"
Другара Борисов не е като всички други, предхождащи го полу-комунисти на този държавен пост (разните му Станишковци, Кобурготчета или Костовчета)
Другара Борисов "твърдо" защитава ДС-агентите (като тоя угоен и корумпиран другар Коцев, син на ДС началник)
Другара Борисов, понякога е първосигнален (първо действува, и после мисли), но за радост, неговите кукловоди от ДС, като истински "другари" са винаги "на щрек" и бързо му помагат да съзре грешката си
, като в таи, в настоящия случай - прибързаното "уволнение" на другар, произхождащ отистинското ДС-котило

thedreamer
на 23.02.2011 в 20:48:36 #25"Емил Коцев е бивш служител на зловещото Първо главно управление на ДС. Син е на един от ексначалниците на същото управление - генерал Васил Коцев. Таткото ген Коцев е същия, който е организирал убийството на Георги Марков в Лондон ! З А Т О В А мястото на ЕМИЛ КОЦЕВ е в З А Т В О Р А Пляскане Пляскане Пляскане" --------------------------------------------- - nono - Сега видях коментара ти който обяснява нещата и съвпада напълно с моето предположение. Аз не знаех, но предполагах че този охранен другар е от Държавна Сигурност. От тук предполагам става ясно кой е наредил на Б.Б. да го върне на работа.
el viejo
на 23.02.2011 в 20:45:02 #24nono, Вие господине, имате ли представа от управление на фирма? Пишете си постингите, като сватбарски изстрели! Лошото е, че Ви се ловят! Знайте с измама и лъжи се постигат временни успехи, но краят Ви е предизвестен. Възможно е и да сте некомпетентен! Ето Ви малко информация, проверете я при някой по-компетентен по работа на българи в чужбина: Транспортните разходи по превозване на задграничните работници и техните семейства са задължение на фирмата, която ги наема! Работещите имат право в случая на превоз за с/ка на фирмата пътуването на тях и съпругата/съпруга и децата им до местоработата, връщането им, както и за определени случаи - смърт на близки в България, договорен брой платен отпуск в зависимост от годините на договора, командировки и т.н! Това са средства на фирмата, която, независимо, че е държавна е на собствена стопанска сметка и със средствата и се разпорежда Изоълнителният и директор! Явно, че не си запознат с тези неща! Не си позволявай, когато не знаеш нещо да се изхвъргаш! Неприятното е, че и Премиера ни е с твоята компетентност! Евала на съветника му, които се е осмелил да му каже, как се излага!
каНак
на 23.02.2011 в 20:44:18 #23Emo Коцев голем късметлия, а можеше да свари т.н. Премиер в доста по-лошо настроение и да го сполети, това което сполетя Стенли...

thedreamer
на 23.02.2011 в 20:43:47 #22Някак си не мога да възприема това че първо го е уволнил а след това го е върнал същия ден на работа. За да го върне на работа още същия ден - не бих изключил вариянта някой да му се е обадил и да му е наредил да направи това....
Юлиан-3
на 23.02.2011 в 20:32:04 #21тоя е "наше момче" и ще го храним докато се капичне след двайсетина години, след това ще храним децата му и т.н....

Карина
на 23.02.2011 в 19:30:47 #20Споко, след съответното навеждане на Боко ще бъде възстановен на работа
Тъй де, ценните десарски кадри няма да останат без работа я 