Черно море посреща Арда в мач от 16-ия кръг на efbet Лига. Срещата на стадион "Тича" във Варна стартира в 15:00 часа.

Двата отбора се представят силно от началото на сезона. Домакините са четвърти с 32 точки, но при успех могат да се изравнят с лидера ЦСКА. Гостите пък са шести с 25 пункта и временно могат да измесят Левски от четвъртата позиция при победа в морската ни столица.

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТ В МАЧА!

Старши треньорът на "моряците" Илиан Илиев няма да може да разчита на контузения Мазир Сула, докато вратарят Иван Дюлгеров се завръща след изтърпяно наказание. Интересното е, че Черно море допусна повече от два гола в мач дотук през кампанията именно срещу Арда - това се случи при драматичното равенство 3:3 в първия кръг в Кърджали.

Вече над 200 дни Арда не знае какво е загуба в Кърджали

Страхотно постижение

Тимът на Арда не е допускал голове, нито пък е вкарвал в последните три кръга на първенството. За последно това се случи в мача за Sesame Купа на България, но той пък бе в двубой срещу нискоразредния тим на Септември Тервел. С три поредни нулеви равенства срещу топ отборите - ЦСКА, Лудогорец и Левски, шансовете пред гостите да вземат точки от Черно море изглеждат много добри.