"Минахте ли през фризьор, г - жо Манолова?". Така започна сутрешното участие на Мая Манолова в бТВ.
"Обидно е за гражданите въпросите към кандидат за кмет на града им да започват с фризьора му. Надявам се кампанията да не протече така.", отговори Манолова.
Великата новина, че премиера може сам да се подстригва също е обидна за гражданите, това не е смисъла на политиката.
"Битката за София е тежка, агресивна още от сега, опитите да бъда дискредитирана, аз и семейството ми, екипа, натиска върху нас. Не очаквам позитивна кампания, а напротив. Ето, през последните два месеца не са спрели да правят внушения за мен и моя екип, сега се вижда едно неуважително отношение и към Инициативния комитет, който ме издигна за кмет. Това, че ме преследват медии, близки до властта, сутрин пред фризьорския салон или на мястото, на което работех до вчера, издава паника. Но това няма да ме уплаши."
През последната една година усилията на мен и екипа ми бяха блокирани от изпълнителната власт. Ако бях останала омбудсман, нямаше да мога да свърша повече нищо съществено в името на гражданите. Затова реших да се кандидатирам за кмет на София, защото като медиатор между гражданите и властта, едната страна отсъстваше и това беше изпълнителната власт. Това издава зависимости - от монополите на различни дружества, от банките, допълни Манолова.
Относно думите на Цвета Караянчева, бившият омбудсман каза, че ще говори с конкретни факти: "На 22 февруари внесохме един законопроект за ограничаване свръхправомощията на банките и на дружества като "Топлофикация" и "Софийска вода", който им забраняваше да разпродават имущество на длъжници без съд. Ето този законопроект остана "на трупчета" в парламента и България в момента е в наказателна процедура от Брюксел заради това."
Попитана за думите на Бойко Борисов, че много й е помагал и давал, каквото е поискала, Манолова отговори, че премиерът не разбира политиката. "Негово задължение е да обръща внимание на тегобите на хората, държавата не дава на Мая Манолова, а на гражданите си.". Другото притеснително в думите на Борисов според Манолова е, че явно той разбира политиката като възможност за отмъщение и че на въпросите за Костинброд е отговорила прокуратурата. "Всички видяха подготвените бюлетини, половин милион за Кюстендил, Перник, Благоевград, Русе и др.". "Пак бих подала сигнал, ако някой се опита да манипулира българските граждани".
Темата за кабинета "Орешарски" и протестите срещу него, Мая Манолова коментира така: "Аз излязох от Парламента, за да чуя хората. Може би поведението ми не е било много премерено, но аз единствена отидох да ги чуя.".
Изгонена ли е била Манолова от БСП, това твърдение тя определи като част от фабриката за манипулации.
Попитана вярно ли е, че ГЕРБ са я избрали за омбудсман, Манолова коментира с думите, че е говорила открито с всички парламентарни групи и Цветан Цветанов, тогава председател на ПГ на ГЕРБ е искал тя да се извини за Костинброд, на което е отказала. "Сигурно някои народни представители от ГЕРБ са ме подкрепили, но това е защото са оценили моята работа в Парламента и аз им благодаря.".
Ще приеме ли подкрепа от БСП, Мая Манолова каза, че проблемите на гражданите не са леви или десни и "няма значение в коя дупка на улицата ще се спънеш, лявата или дясната", затова тя ще приеме подкрепата на всеки един жител на София. Няма лошо да бъде подкрепена от партийни централи, независимо от техния политически спектър, ляв или десен.
"Не съм се виждала с Корнелия Нинова за кметските избори, както не съм се виждала и с други партийни лидери.", каза Манолова.
Попитана за финансирането на кампанията, бившата омбудсманка каза, че ще има сметка, чрез която гражданите ще могат да я подкрепят с дарения. "Няма да приема и лев от корпорация, фирма или партийна централа. С колкото има по дарителската сметка, с толкова ще правя кампания.", отсече Манолова.
"Как ще работите без мнозинство в Общинския съвет, вие излизате без съветническа листа?", попита водещият Хекимян. Манолова отговори, че това ще я дисциплинира и всяко нейно предложение до Столичния общински съвет (СОС) ще бъде максимално аргументирано и обосновано. "Ще поканя гражданите на заседанията на СОС, както е по закон.".
Първите три неща, които Манолова ще направи, ако стане кмет на София, ще бъдат да отвори вратите на гражданите, да довърши детска площадка в кв. "Овча купел 2", на която плочките са сменявани два пъти и "лично ще отключа спортното игрище в с. Кривина, което стои заключено, както ми се оплакаха млади хора.", заяви тя.
"Ще участвам в дебат с Фандъкова, разбира се.", завърши Мая Манолова.
анкета
За местните избори…
Очаквам кандидатурите с интерес 19.4%
Чакам да започне кампанията 15.4%
Не се интересувам 16.1%
Пак ще се харчат народни пари 39.3%
Какви избори? 9.8%
Хирам
на 05.09.2019 в 13:57:44 #2инициативите на мая манолова за промяна на процесуалния закон са необмислени и направо вредни. Това е така, понеже Мая никога не е работила като юрист, а винаги е била шефче, поставяна на съответния пост от съответния си мъж. първо кюстендилския шеф на митница, после кмета на Кюстендил, после найденов, всеки я издига до пост и после получава неуважение, изневяра и шут отзад. да не се забравят и връзките с галевците и пр. мутри. Това е вечната Амбър вариант кюстедилска превъзходна. понеже няма стаж като реален действащ юрист, който си изкарва хляба с право, а не с властови интриги и креватен тим билдинг. Предлаганата от нея промяна на чл410 от ГПК никога не е била предмет или повод за наказателна процедура от ЕК, напротив, това съкратено производство е въведен в новия ГПК именно през 2008 г. като е формулиран от експерта комисия от върховните съдии от ВКС и преподаватели по граждански процес и изтъкнати адвокати, под прекия надзор на специалисти от евроинституциите, консултирано е с ЕК и Венецианската комисия и представлява работещ механизъм, който позволява съда да поеме почти цялото натоварване на гражданския оборот последните 10 години. Преди това - считано от 1954 г. до 2008 процедурата също съществуваше и работеше, но беше в стария ГПК до 2008 г. - чл. 237 ГПК с подточки букви от "а" до "е" , а преди това ЗГС не знам точно как, но аналогична процедура винаги е имало. това всъщност е немско законодателно решение, има го и във френското право. целта на манолова е била да се посее хаос под предлог "защита на гражданите" да се блокира съдопроизводството и да се извлекат дивиденти с това, както го правят комунистическите демагози и популисти от десетилетия насам. В този смисъл ГЕРП /чрез Данаил Кирилов в правната комисия, който тогава свърши добра работа, не се съм му особен фен, но е така/ попречи на манолова, защото просто не се съгласиха да се разруши системата на съдопроизводстовото, което би блокирало първо съда, после чси и веднага оттам банките и кредитните къщи. Манолова е оръдие на най-твърдите монтерейски перестройчици, които ловят шарани в мътните води на българската разруха. Манолова усети, че няма как да работи против държгавата повече от поста си, затова атакува отчаяно столичата. След провала й, ще се бори за място в БСП, но и оттам прогнозирам провал срещу нинова. надявам се това уродливо комунистическо явление манолова най-после да позалезе от политиката скоро!
halo
на 05.09.2019 в 11:39:58 #1Ако Мая Костинбродската по някаква случайност стане кмет на София, ние останалите граждани, трябва да внимаваме много.