Отава Сенейтърс разби шампионите от Питсбърг Пингуинс с 5:1 и поведе с 2-1 победи във финалната серия на Източната конференция в НХЛ. Домакините от канадската столица експлодираха в първата третина, когато вкараха 4 безответни гола. Пингвините успяха да се разпишат едва 14 минути преди сирената с гол на звездата си Сидни Кросби.

Нешвил с едни гърди пред Анахайм след втора победа

Роман Йоси вкара победния гол малко преди края на мача

Майк Хофман, Марк Метод, Дерик Брасар, Зак Смит и Кайл Търис отбелязаха попаденията за Сенаторите. Хокеистите на Отава по правило печелят с малки разлики, но сега бяха решени да се ревашншират за беззъбата си игра в понеделник. Тогава те в продължение на 19 минути не можаха да отправят нито един удар към вратата на Марк-Андре Фльори.

Фльори беше обсипан с удари от самото начало и допусна четири гола от 13 изстрела. Мат Мъри зае неговото място и спаси 19 шайби. Крейг Андерсън на вратата на Отава направи 25 спасявания. Той беше безпомощен, само когато Кросби отклони изстрел на Фил Кесел в края на мача.

Четвъртата среща от серията е в петък в Отава, а петата в неделя в Питсбърг.