Световният №1 Анди Мъри отпадна след първия си мач на турнира Мастърс 1000 в Индиън Уелс. Шотландецът загуби от канадския квалификант Васек Поспишил с 4-6, 7-7(5).

Срещата продължи 1 час и 51 минути. Бяха осъществени общо 7 пробива в мача, четири от които последователни срещу Мъри. Анди направи цели 7 двойни грешки и беше надигран при сервирането.

Мачът бе четвърти за Поспишил в турнира, който е №129 в ранглистата на АТП. Той сега ще има програмата на Мъри и ще се срещне с друг квалификант - Душан Лайович от Сърбия. Лайович победи испанеца Фелисиано Лопес с 6-2, 4-6, 7-6(2).

Снимка 282932

Отпадането на Мъри и Жо-Вилфред Цонга направи нашия добър познайник №11 Давид Гофен най-високо поставен в първата четвъртина на схемата.